cyklotrasa vysny kubin istebne zazrivaTrasa vedie zväčša po poľných či lesných cestách plných zážitkových výhľadov a peknej oravskej prírody. Trasa začína v obci Vyšný Kubín na križovatke cykloturistických trás na asfaltovej ceste.

Pokračuje do rodiska Martina Kukučína – obce Jasenová. Tu si môžeme pozrieť pamätný dom slovenského spisovateľa. Po návšteve obce sa vydávame ďalej po prírodných spevnených cestách, stúpame do lokalít Na Doline a Štyri chotáre.

Tu môžeme obdivovať krásnu oravskú prírodu vo viacerých výhľadoch. Zo Štyroch chotárov trasa klesá po poľných cestách cez obec Žaškov až k rieke Orava.

Pri Žaškovskom moste trasa odbočí doprava na štrkovú cestu a popri rieke pokračuje na lávku v Istebnom. Prejde ponad rieku, križuje cestu I. triedy a pokračuje severne k drevenému kostolu s impozantnou zvonicou v Istebnom.

cyklotrasa vysny kubin istebne zazriva mapa

Po prehliadke areálu dreveného kostola sa lesnou cestou dostávame do krásnej prírody Národneho parku Malá Fatra. Kvalitné zvážnice nás prevedú pekným prostredím až do Zázrivej, kde sa trasa napojí sa hustú sieť cykloturistických trás Terchovej a Kysuckej Vrchoviny.

Farba: modrá
Dĺžka: 33,8 km
Náročnosť: SPORT
Určenie: MTB bicykel
Povrchy: asfalt, štrková cesta, lesná cesta

Stiahnúť trasu

Zdroj: www.za.cykloportal.sk