V okolí Zázrivej

terchova m

Terchová je obec priamo susediaca so Zázrivou. Je typickou kopaničiarskou obcou s veľkým počtom osád roztrúsených po priľahlých kopcoch a údoliach. Je úzko spájaná s ľudovými tradíciami, ľudovou hudbou a turistikou.

oravsky hrad mJe to výrazná dominanta oravského regiónu. Jednou z najväčších turistických atrakcií severného Slovenska. Môžeme o ňom povedať, že je jeden z najkrajších hradov na Slovensku.

skanzen mPri návšteve Kysúc nemôžete vynechať Múzeum Kysuckej dediny v Novej Bystrici - Skanzen Vychylovka. Nájdete tu niekoľko desiatok objektov, ktoré boli zrekonštruované a prevezené z celej oblasti Kysúc.  

zeleznicka hluz mHistorická železnica je zachovanou a obnovenou časťou bývalej Kysucko-oravskej lesnej železnice (KOLŽ). Premáva na kysucko-oravskom pomedzí a je technickou pamiatkou svetového významu.

orloj stara bystrica mAk ste sa rozhodli návštíviť Zázrivú a trávite tu nejaký čas, odporúčame zájsť si na výlet aj na susedné Kysuce. Určite navštívte Slovenský orloj v Starej Bystrici, ktorý je najpresnejší na svete a jediný na Slovensku.

aquapark dolny kubinAquapark AquaRelax je unikátne vodné dielo v centre Dolného Kubína. Jeho dominantou je Vodný svet s ponukou vodných atrakcií rôzneho druhu. V letnej sezóne majú návštevníci aquaparku k dispozícii aj vonkajší areál.