Aktivity a atrakcie

joga zazrivaKoliba u Jogošíka ponúka vo svojom vynovenom jogovom štúdiu v tradičnej drevenici pravidelné lekcie hatha jogy a detskej jogy v podvečerných hodinách cez týždeň.

odvoz konskym zaprahom mKaždý víkend môže byť na salaši Syrex jedinečný. Staňte sa súčasťou tradície, vyskúšajte si niečo, čo bolo ešte donedávna úplne bežné. Vyskúšajte sa odviezť s vašimi deťmi či priateľmi za konským záprahom. Vyskúšať si to môžete každý víkend až do odvolania - čo zrejme nebude tak skoro. :)

agroturistika boronco uvodAgroturistika Borončo ponúka jazdenie na koňoch v malebnom prostredí oravskej dediny a v nádhernej prírode všade navôkol. Na ranči máte jedinečnú možnosť vyskúšať si, aký je pohľad na svet z konského chrbta.

lezecka stena v zazrivej

Kde bolo, tam bolo, bola jedna dedina a v tej dedine vyrástla lezecká stena. Povráva sa, že ak ju nájdete, môžete si zaliezť aj vy! Pekná rozprávka, však? No ak vám rozprávky a legendy nestačia, a máte radšej pevné fakty nebojte sa.

minigolf zazrivaČo je Adventure Golf?
Je to v podstate klasický golf zmenšený do veľkosti minigolfových dráh, hrá sa na umelej golfovej tráve, na dráhach sú rôzne nerovnosti, vyvýšeniny, vodné pasce a piesočné bunkre, teda rovnako ako pri veľkom golfovom ihrisku.

vystup na velky rozsutecRozsutec, Rozsutec, ty vysoka skala...“ spieva sa v jednej ľudovej piesni zo Zázrivej. Alebo v inej slohe „Pod Rozsutcom žijem, čistú vodu pijem...“ Oboje je pravda.

znacene turisticke trasy v zazrivej mTuristické trasy v Zázrivej a jej okolí vedú po lesných cestičkách a ponúkajú nám krásne výhľady na okolitú prírodu.

naucny chodnik a ekozahradka v zazrivejNáučný chodník a ekozáhrada v Záchrannej stanici pre dravce - Ekocentre Zázrivá -  je výchovné zariadenie, určené k prezentácii ochrany prírody, záchrany živočíchov, výuke prírodovedeckých predmetov pre školy a podobne.

cyklotrasa zazriva dolinaKrátka trasa, ktorá spája obec Zázrivá s lokalitou Dolina a zároveň prepája viacero trás a vytvára tak viacero možností pre okruhovanie jednotlivých trás.

cyklotrasa vysny kubin istebne zazrivaTrasa vedie zväčša po poľných či lesných cestách plných zážitkových výhľadov a peknej oravskej prírody. Trasa začína v obci Vyšný Kubín na križovatke cykloturistických trás na asfaltovej ceste.

cyklotrasa terchovsko zazrivsky okruhTento okruh patrí k najdlhším modrým trasám v celom kraji. Prepája Terchovský región s Bystrickou dolinou a Oravou. Celá trasa je vedená po asfaltových cestách a vo väčšine úsekov s veľmi nízkou, ba až žiadnou dopravou.

cyklotrasa zazriva raztoky grune holaZelená cykloturistická trasa, ktorá prepája Zázrivú a sedlo Hoľa a vytvára tak možnosti vytvárania okruhov v regióne. Trasa začína v sedle Hola na križovatke cykloturistických trás.

cyklotrasa zazriva biela plesiva zazrivaZelená cykloturistická trasa, ktorá prepája Zázrivú a sedlo Hoľa a vytvára tak možnosti vytvárania okruhov v regióne. Trasa začína v sedle Hola na križovatke cykloturistických trás.

cyklotrasa zazriva mala havrania stary kvartelMiestna cykloturistická trasa prepájajúca krásne lokality nad Zázrivou. Zároveň dopĺňa sieť cykloturistických trás v oblasti a vytvára tak možnosť okruhovania trás.

ski centrum kozinec mLyžiarsky areál Ski centrum Kozinec Zázrivá nájdete v osade Havrania. Príjazd je 3 km z centra obce Zázrivá, parkovisko je pod svahom. Lyžiarské stredisko Kozinec sa nachádza cca 10 km od Zázrivej.

lyziarske stredisko kubinska hola mSKI PARK Kubínska hoľa – zábava pre celú rodinu! Od free-ride cez pretekárske trate až po detskú škôlku, lyžiarske stredisko Kubínska hoľa ponúka skvelé podmienky pre všetkých. Lyžiarské stredisko Kubínska hoľa sa nachádza 24 km od Zázrivej.

lyziarske stredisko vratna m

VRÁTNA free time zone je stredisko cestovného ruchu, ktoré sa stará o zimné a letné aktivity. V srdci Malej Fatry sa nachádza lyžiarske stredisko s tradíciou. Lyžiarské stredisko Vrátna sa nachádza cca 10 km od Zázrivej.

ski gavurkyStredisko Ski Gavurky sa nachádza v centre susednej obce Terchová a od obce Zázriva je vzdialené cca 6 km. Označuje sa ako stredisko priateľské k deťom a rodinám.