salas syrex zazriva 001Salaš Zázrivá sa nachádza v krásnom prostredí Malej Fatry priamo pod Malým Rozsutcom. Ručná výroba zázrivskych pochutín, neoblomná a ťažká práca domáceho salašníctva, ale aj typická slovenská kuchyňa znamenajú tradíciu a kultúrne bohatstvo, ktoré nájdete priamo na Salaši Zázrivá.

Vynikajúci prístup, živá ukážka ručnej výroby Zázrivského korbáčika alebo tvrdá drina našich salašníkov v neopakovateľnom prostredí sú len niekoľkými dôvodmi pre návštevu nášho salaša.

Nechajte sa preniesť do obdobia našich predkov a navštívte Salaš Zázrivá so svojimi rodinami, priateľmi či obchodnými partnermi. História našej firmy siaha až do obdobia našich starých a prastarých rodičov, ktorí sa živili salašníctvom – chovom oviec, kráv a s tým spojenou výrobou syra, syrových korbáčikov a srdciek.

V tejto tradícii pokračovali aj naši rodičia, ktorí hneď ako bola možnosť podnikania, založili túto našu firmu v roku 1993. Najskôr si sami chovali ovce a kravy, z ktorého mali mliečko a z neho vyrábali len korbáčiky, neskôr syrové vojky, postupne srdiečka či zvieratká ako kohútik, ovečka, jeleň. Predávali to najskôr pred kostolmi na nedeľných omšiach a dedinských jarmokoch, tržniciach. Postupne do niektorých obchodov a hotelov.

Po pretransformovaní, v roku 2003 na firmu s názvom Syrex, sme už prestali chovať vlastné ovce a kravy a skôr sme sa venovali výrobe, kvalite výroby, modernizácii a predaju týchto výrobkov. V dnešnej dobe zamestnávame cca 30 zamestnancov, vyrábame 50 druhov mliečnych výrobkov a máme sieť predajcov po celom Slovensku a Čechách, ktorých zásobujeme čerstvými výrobkami raz až dva krát do týždňa.

Sme členmi Združenia zázrivských korbáčikárov, kde sme spoločne získali označenie – Značka kvality SK na údené a čerstvé korbáčiky a údené aj čerstvé vojky. Máme Chránené zemepisné označenie na Zázrivský korbáčik a Zázrivský korbáčik údený

Kontakt:

www.salas.syrex.sk

View the embedded image gallery online at:
https://www.mojazazriva.sk/sluzby/86-salas-syrex#sigProId8d709d2f3f